סופטק - מקרנים , מסכי הקרנה , השכרת מקרן
טל ' 03-6968777 עגלת קניות החשבון שלי עמוד בית
חוות דעת מעבדת מקרנים מי אנחנו צור קשר תקנון האתר להצעת מחיר
 
 
חיפוש באתר
יעוץ מקצועי והצעת מחיר
שלח פרטים
חוות דעת

מסכי פלזמה Kuro של פיוניר - חגיגה בשחור

מסך ה-KURO החדש של פיוניר גדול ושחור מתמיד. האם דגם ה-508XD הוא באמת הדובדבן שבקצפת?

          
באירוע ההשקה שערכה פיוניר זכינו להכיר את הקולקציה החדשה של מערכות האודיו והוידאו של החברה, ולא יכלנו שלא להתרשם לטובה מה-PDP-508XD, מסך הדגל בסידרת מסכי הפלאזמה החדשה מבין אלו שמשווקים בארץ. מדובר במסך שאמור להפיק שחור כמעט מושלם, ולהציג צבעים מדויקים ואמיתיים מתמיד. למרות שלפיוניר כבר יש כמה מסכי פלאזמה בגודל 50 אינצ' וברזולוציית FULL HD, ה-508XD מגיע רק לרזולוציית 720p, או 1365X768 פיקסלים. אבל הרזולוציה היא לא הדגש ב-508XD, אלא למעשה כל השאר. את יחס הקונטרסט הנמוך השיגה פיוניר לא בעזרת בהירות גבוהה, אלא דווקא בזכות שחורים חשוכים במיוחד וטכנולוגיות חדישות שאמורות להקרין תמונה קרובה ככל האפשר למציאות.

מבחוץ נראית ה-PDP-508XD סולידית. היא מוקפת במסגרת שחורה ומבריקה, שמשתלבת עם הגימור המבריק של המסך כאשר הוא כבוי. המסגרת אמנם משקפת אור, אבל כשתפעילו את המסך הדבר האחרון שיעניין אתכם הוא ההשתקפות בצדדים. בתור מסך 50 אינצ', מדובר בפלאזמה כבדה במיוחד שלא תרצו להרים בעצמכם. הרגל המצורפת גדולה ויציבה, אבל עדיף לתלות את ה-508XD על קיר. בחזית המסך כפתור אחד עגול ושחור גם כן, ומנורת LED כחולה הניתנת לעמעום יחסי באמצעות השלט. בצידו של המסך נמצאים כפתורי שליטה נוספים, למקרה שאין שלט בסביבה.

מאחורי המסך תמצאו שלל כניסות וחיבורים: לא פחות משלוש כניסות HDMI 1.3, שלוש כניסות SCART חשובות, כניסת קומפוננט, כניסת S-VIDEO, כניסת PC, כניסת RCA ואפילו חיבור USB. ל-508XD יציאה אופטית, יציאה לסאב-וופר (אם עדיין לא הספקתם לקנות רסיבר ראוי), יציאת אוזניות ויציאת RCA לאודיו. אנחנו הרגשנו בחסרונה של כניסת DVI, שמקובלת יותר לחיבור מחשבים אישיים למסך. כניסות ה-SCART, לעומת זאת, יהיו שימושיות במיוחד לחיבור ממיר כבלים או לווין - זהו החיבור האיכותי ביותר שמציעות כיום YES ו-HOT.

התפריטים ב-508XD מתוחכמים במיוחד. התצוגה נוחה ופשוטה להבנה, ותוכלו לבחור להיכנס להגדרות המתקדמות או לתת למסך לעשות את העבודה עבורכם. בניגוד למסכי LG, לא תקבלו כאן ממשק עברי אבל פיוניר לא יוצאת דופן בעניין זה. חלק מהחידושים הטכנולוגיים במסך נובעים לא רק משיפור פיזי אלא גם משיפור בתוכנה, כמו שני מעבדי תמונה שונים לוידאו בתנועה או נייח. 

ה-PDP-508XD החדשה הותירה רושם חיובי, ופיוניר עומדת בהבטחתה: מדובר בפלאזמה שחורה במיוחד ואיכותית, שהצליחה לשנות את דעתם של לא מעט חסידי LCD, שלא האמינו למראה החדות, הצבעים והקונטרסט שמסוגלת להפיק הפלאזמה הזו. אם אתם מוכנים להשקיע 32,000 שקלים בטלויזיה ויש לכם מספיק מקום בסלון, פנו מקום ל-PDP-508XD .

בדקנו את המסך עם נגן ה-Bluray של פיוניר, ה-LX70 בחיבור HDMI. בתקן 1.3 מאפשר החיבור שליטה מלאה בנגן באמצעות השלט של הטלויזיה, ואפילו שליטה ברסיבר שתחברו לנגן עצמו. חיברנו גם מחשב שולחני בחיבור HDMI, אם כי איכות התמונה לא השתוותה לזו שהעניק ה-LX70. 

ראשית, כשתדליקו את המסך תבחינו בקלות בכך שפיוניר עשתה עבודה טובה במזעור ההשתקפויות החוזרות ממנו. אמנם עדיין לא מומלץ להציב את המסך מול חלון פתוח, אבל מקורות אור מעצבנים מסוגים שונים כמו תריסים או וילונות כבר יפריעו לכם הרבה פחות. רזולוציית המסך, 720p, מספקת תמונה חדה מספיק ממרחק של שניים וחצי מטרים ומעלה. על ה-508XD הקרנו את הסרטים Happy Feet ו-King Arthur, והתרשמנו עמוקות מהתוצאות. הסרטים צולמו בפורמט קולנועי עם 24 פריימים לשניה, והתמונה היתה חלקה מאין כמוהה. גם יחס הקונטרסט הגבוה (1:16,000) בא לידי ביטוי בתצוגת וידאו, תמונות ואפילו טקסט. בהשוואה לדור הקודם, הצבעים ב-508XD חשוכים יותר וצרובים פחות, ולכך ייתכן שמסייע חיישן אור מובנה שמתאים את הגדרות המסך לתנאי התאורה בחדר מבלי שתצטרכו להסתבך בעומק התפריטים. הבעיה היחידה עם התמונה שהקרינה ה-508XD היתה ריצוד מסוים שבו רק חלק מהצופים הצליחו להבחין. הפחתת החדות לא פתרה את הבעיה, ועבור חלקנו התופעה היתה מוגזמת מדי כשהמסך לא הציג תנועה מהירה מספיק כדי להסתיר אותה.

התפריטים ב-508XD מתוחכמים במיוחד. התצוגה נוחה ופשוטה להבנה, ותוכלו לבחור להיכנס להגדרות המתקדמות או לתת למסך לעשות את העבודה עבורכם. בניגוד למסכי LG, לא תקבלו כאן ממשק עברי אבל פיוניר לא יוצאת דופן בעניין זה. חלק מהחידושים הטכנולוגיים במסך נובעים לא רק משיפור פיזי אלא גם משיפור בתוכנה, כמו שני מעבדי תמונה שונים לוידאו בתנועה או נייח.

ה-PDP-508XD החדשה הותירה רושם חיובי, ופיוניר עומדת בהבטחתה: מדובר בפלאזמה שחורה במיוחד ואיכותית, שהצליחה לשנות את דעתם של לא מעט חסידי LCD, שלא האמינו למראה החדות, הצבעים והקונטרסט שמסוגלת להפיק הפלאזמה הזו. אם אתם מוכנים להשקיע  בטלויזיה איכותית ויש לכם מספיק מקום בסלון, פנו מקום ל-PDP-508XD.

כותב הסקירה הוא אביב אבני מאתר http://www.gadgetim.co.il

 

 תודה ובהצלחה , 
צוות Softec Vision


חזרה לעמוד המאמרים


 
תקנון האתר   |  
ספק משרד הביטחון מס' : 83525805
.
© כל הזכויות שמורות softec.co.il.
comodo