סופטק - מקרנים , מסכי הקרנה , השכרת מקרן
טל ' 03-6968777 עגלת קניות החשבון שלי עמוד בית
חוות דעת מעבדת מקרנים מי אנחנו צור קשר תקנון האתר להצעת מחיר
 
 
חיפוש באתר
יעוץ מקצועי והצעת מחיר
שלח פרטים
חוות דעת

לוח חכם- פתרון גאוני

 עזרי לימוד מתוקשבים צברו פופולריות בשנים האחרונות, בקרב מרצים, מורים, ואנשי עסקים, המחפשים דרכים חדשות לשיפור שיטות ההוראה, הלמידה וההדרכה.  אולם האתגר האמיתי  היה- ועודנו, להפיח רוח חיים  בתהליכי העברת הידע.
 
המענה לצורך זה הופיע בשלהי שנות ה-  90 בדמות הלוח הלבן האלקטרוני- Whiteboard, המוכר גם תחת השם "לוח חכם". כלי זה, פותח במקור לטובת המגזר העסקי, במטרה לאפשר מפגש מקוון של אנשי עסקים הנמצאים במקומות שונים- אך עד מהרה, עלה גם המגזר הפרטי על הפוטנציאל העצום הטמון בו כתחליף מתקדם לאמצעי הלימוד המוכרים. כיום מהווים לוחות חכמים חלק בלתי נפרד ממערכות ההשכלה ברחבי העולם, ויש לכך סיבה מצויינת: לוח חכם כשמו כן הוא-יישום אינטראקטיבי יעיל ביותר, המאפשר חווית למידה משותפת לקבוצות קטנות כגדולות, ומאפשר אף למידה מרחוק.
 
כיצד עובדים לוחות חכמים?
בדומה ללוח הכתיבה הקונבנציונאלי, לוח חכם הוא משטח עבודה שניתן לכתוב עליו עם טוש מחיק, אך להבדיל- טומן בחובו גם יכולות של מסך מגע ולוח הקרנה, עם חיבור למחשב ולאינטרנט. התוכן מוצג על הלוח באמצעות מקרן המחובר למחשב שעליו תוכנת הפעלה ייעודית, מה שמאפשר לאדם העומד ליד הלוח, לתפעל את היישום המוקרן עליו על-ידי נגיעה (באצבע), או בשימוש בעט אלקטרונית. יכולות אלו חוסכות מהמשתמש את התלות בעכבר ובמקלדת, וכן מקלות על ניקוי הלוח (אין שאריות של חומרי סימון שעשויים להגביל את השימוש בלוח, כך שהוא אינו מצריך אחזקה שוטפת).
 
מה יוכל לוח חכם לעשות עבורך?
לוח חכם, מעבר לשימושו הבסיסי כמשטח שניתן להקרין עליו את התוכן המוצג על גבי מסך המחשב, מהווה גם מחולל המאפשר מניפולציה של התוכן: הלוח מאפשר עריכה, מחיקה, והדגשה של טקסטים, ואף הוספת  הערות, שרטוטים, וסימונים. בזכות כך, האפשרויות הטמונות בו להמחשת תכנים במגוון רחב של נושאים, הן בלתי מוגבלות.
 

      עדיין לא שוכנעת? הנה 10 סיבות לעבור ללוח חכם
 
1)      חסכון: שימוש בלוח חכם הוא אידיאלי לסביבת הדרכה בה קיים מחסור במחשבים. באמצעותו תוכל להפוך חסרון ליתרון: הלוח האלקטרוני יסייע לך לרכז את כל תשומת הלב אלייך ולנושא הנלמד, להגדיר קצב למידה אחיד, ויחסוך הצורך לבצע השתלטות על מחשבי הלומדים.
 
2)      אטרקטיביות: מחקרים מוכיחים כי גירויי צבע משפרים את עירנות התלמידים. המערכת מאפשרת לבצע התאמה ושינויי צבעים בהתאם לצורך.
  
3)     התאמה אישית: הלוח מציע מענה לסגנונות למידה שונים. סטודנטים הלומדים טוב יותר משמיעה, יוכלו להשתתף בדיוני הכיתה, ובמקביל תתאפשר ללומדים ה"ויזואליים" צפייה בהתפתחות המידע והתהליכים המתהווים על הלוח. חשוב אף לציין כי המערכת מתאימה ללימוד בכל הגילאים.
 
4)     גיוון: כשם שהלוח עונה על צרכים שונים בלמידה, הוא מספק אף תמיכה למגוון סגנונות הוראה, לרבות למידה קבוצתית שיתופית,  והוראה מתוקשבת (מרחוק), במצב בו המרצה והלומדים מצויים במקומות שונים ומתקשרים באמצעות האינטרנט.
 
5)      נגישות: משתמשים בעלי קשיים מוטוריים, קשיי ראייה ומיקוד, יהנו מיתרונות הלוח המשמש כמסך מחשב לכל דבר, ומאפשר בזכות גודלו וממשק המגע שלו, הפעלת תוכנות ויישומים שונים באופן אינטואיטיבי, בקלות ובנוחות.
 
6)     אינטראקטיביות: לוח חכם הוא מערכת המאפשרת למדריך ולקבוצה שותפות הדדית בבניית תכני השיעור. הלוח, בזאת שמאפשר לכל אדם מקרב קהל הלומדים, להציג את רעיונותיו שאלותיו, והצעותיו באופן ויזואלי ולעיני יתר חברי הקבוצה, מעודד מעורבות גבוהה ביותר מצד הקהל בתהליכי הלמידה. באמצעותו תוכל להפוך את המושג "העברת ידע" מפעולה חד-צדדית, לקשר גומלין מספק.
 
7)     חוויתיות: הלוח מאפשר הצגה של מגוון קבצי מולטימדיה, מכל אביזר פריפריאלי: תמונות מהמצלמה הדיגיטאלית, מסמכים מהסורק, ואף סרטים. היתרון בהצגתם על לוח חכם הוא בכך שניתן בזמן אמת להדגיש נקודות חשובות בתכנים המוקרנים, ולהוסיף הערות רלוונטיות שהועלו במהלך ההקרנה. בקצרה: להרגיש חלק מההתרחשות על המסך.
 
8)     שיתוף ידע: לוחות חכמים בגלגולם הנוכחי עושים שימוש בטכנולוגיה חדשנית ללכידת תמונה, כך שניתן לשמור במחשב את כל המידע שהוקרן על הלוח לשימוש עתידי- בתוספת ההערות, ההדגשות, הסימונים ויתר פרטי המידע שהוספו,  וכמובן, להעביר הלאה באמצעות הדפסה, דוא"ל ומגוון אמצעי הפצה דיגיטליים נוספים.
 
9)     זמינות המידע: יכולת הממשק של הלוח עם כל תוכנה וכל כלי מחשובי, פותחת דלת לשימוש באינסוף יישומי הוראה, ללא צורך בהכנה מוקדמת והשקעת זמן בהטמעתם. תכונה זו חיונית ביותר בעידן האינטרנט, בו הידע זמין לכל דורש, והשימוש בו מוגבל למרחב הדמיון בלבד.  
10)  חזון: לוח חכם, הינו אמצעי המעודד את השימוש בטכנולוגיה לימודית ומעורר  רמות גבוהות של עניין וחשיבה מתקדמת בקרב תלמידים. אין ספק כי השימוש בו לצד אמצעי הלימוד הקונבנציונאליים מביא מימד חדש ויצירתי לכיתת הלימוד. אמנם השימוש בלוחות חכמים בישראל עודנו בחיתוליו, אך ברור למדי כי זוהי רק שאלה של זמן עד שיהפכו לחלק אינטגרלי מחיינו. כבר היום קיימים בארץ דגמים משוכללים וזולים יחסית של לוחות חכמים, שניתן להתקינם בכתות בתי הספר. כל שדרוש להפעלת הלוח הוא מחשב קיים, מקרן, וצמא לידע- ולוח חכם הוא בהחלט הדרך החכמה לרכוש אותו.

 

למידע על לוחות חכמים מבית Smart ו- CleverBoard - לחץ כאן.

 
 

 
תודה ובהצלחה , 
צוות Softec Vision


חזרה לעמוד המאמרים


 
תקנון האתר   |  
ספק משרד הביטחון מס' : 83525805
.
© כל הזכויות שמורות softec.co.il.
comodo