סופטק - מקרנים , מסכי הקרנה , השכרת מקרן
טל ' 03-6968777 עגלת קניות החשבון שלי עמוד בית
חוות דעת מעבדת מקרנים מי אנחנו צור קשר תקנון האתר להצעת מחיר
 
 
חיפוש באתר
יעוץ מקצועי והצעת מחיר
שלח פרטים
חוות דעת

סוגי חיבורים וכבלים למקרן

המקרן מצויד במגוון חיבורים למכשירים כנגן DVD, וידאו, ממירי לוויין וכבלים, מגבר קולנוע ביתי, מחשב, קונסולת משחקים ועוד. סוגי החיבורים נבדלים זה מזה באיכותם, ומומלץ לבחור חיבורים איכותיים כדי לקבל תמונה טובה יותר.
סוגי החיבורים השונים מתאימים למכשירים ולשימושים שונים, ומתאפיינים באיכות תמונה ברמות שונות. להלן החיבורים הנפוצים ביותר, מסודרים לפי איכות התמונה.
חיבור Composite Video‏
חיבור Composite Video‏
Composite Video‏: חיבור הווידאו הצהוב הרגיל והמוכר. ככלל, חיבור זה מספק את איכות התמונה הירודה ביותר, אבל הוא גם הנפוץ ביותר מבין החיבורים האחרים והכבלים שלו זולים יותר. הוא ידוע גם בתור חיבור RCA.
חיבור S-Video
חיבור S-Video
S-Video‏: חיבור איכותי יותר מחיבור Composite Video, וגם נפוץ יחסית. הוא מופיע בנגני DVD, מפענחי לווין וכבלים, מכשירי וידאו, מחשבים אישיים, קונסולות משחק, ורסיברים.
חיבורי Component Video
חיבורי Component Video
Component Video: חיבורי Component נראים כמו חיבורי Composite רגילים, אבל הם מסוגלים להפיק איכות תמונה גבוהה מאוד. בניגוד לחיבור Composite הצהוב, חיבורי Component צבועים בירוק, כחול ואדום. הם מופיעים בנגני DVD, במפענחי HDTV, מחשבים, ורסיברים. הם ידועים גם בתור ‎Y, Pb, Pr‎‏ או ‎Y, Cb, Cr‎‏.
חיבור RGB
חיבור RGB
RGB: חיבור RGB נמצא כמעט בכל מחשב, ואיכות התמונה שלו גבוהה מאוד. ניתן לחלק את המחבר הרגיל לחמישה מחברים עגולים, ומקרנים רבים כוללים רק חיבורים כאלו. אין הבדל בין החיבורים, אבל החיבורים המחולקים מצריכים שימוש בכבל מיוחד. הוא ידוע גם בתור VGA או D-sub 15‏.
חיבור DVI-D
חיבור DVI-D
DVI-D או HDCP: חיבור DVI-D (או פשוט DVI) נמצא במחשבים חדשים, בנגני DVD, במפענחי , HDTV, וברסיברים. זה חיבור דיגיטאלי, באיכות הגבוהה ביותר. חיבור HDCP הוא חיבור זהה ל-DVI-D, בתוספת יכולת להעברת סאונד דיגיטלי באותו כבל.
חיבור HDMI
חיבור HDMI
HDMI: חיבור HDMI הוא חיבור דומה ל-HDCP, וגם הוא מעביר וידאו ואודיו בכבל אחד. HDMI הוא חיבור דיגיטאלי, באיכות הגבוהה ביותר. הוא מופיע בנגני DVD, במפענחי HDTV, וברסיברים.

תודה ובהצלחה , 
צוות Softec Vision


חזרה לעמוד המאמרים

 
תקנון האתר   |  
ספק משרד הביטחון מס' : 83525805
.
© כל הזכויות שמורות softec.co.il.
comodo